فهرست بستن

پرستار سالمند در منزل

همانطور که اکثر افراد مسن تر می شوند، بدن آنها شروع به سست شدن می کند و شروع به تجربه بیشتر مشکلات بهداشتی می کنند. به همین دلیل، سالمندان اغلب به مراقبت های پزشکی بیشتر از دیگران نیاز دارند. و اینجاست که پرستار سالمند روی کار می آید.

خدمات پرستاری در منزل برای بیماران و سالمندان_ مرکز خدمات سانا

رشته پرستاری از سالمند (Geriatrics) چیست؟

Geriatrics یک رشته پزشکی است که با مراقبت از سالمندان در ارتباط است. این پرستاران  از مهمترین متخصصان در این زمینه هستند، زیرا اغلب مراقبت های روزانه را برای بیماران با نیازهای منحصر به فرد ارائه می دهند. از آنجایی که امید به زندگی انسان افزایش یافته و اعضای نسل Baby Boomer شروع به پیری می کنند، انتظار می رود تقاضای پرستاران برای  افراد سالخورده به طور چشمگیری افزایش یابد.

به دلیل سلامت شکننده آنها، افراد سالمند اغلب به مراقبت ویژه نیاز دارند، به خصوص از آنجا که یک موضوع مرتبط با سلامت  هر چند جزئی، گاهی اوقات می تواند مهم باشد.

کار کردن به عنوان یک پرستار سالمند اغلب بسیار لذت بخش و متقاعد کننده است. با این وجود، نوع خاصی از افراد برای کار در این زمینه فعالیت میکنند و کار نیز می تواند  ناامید کننده باشد. اگر شما به دنبال یک پرستار سالخورده هستید، باید در نظر داشته باشید که روند پیری همه افراد متفاوت است. در حالی که برخی از بیماران سالخورده تا حدودی محتوا و یا حتی خوشحال خوش شانس هستند، دیگران ممکن است غمگین، ترسناک، و یا حتی خشمگین که سلامت خود را شکست است.

قبل از تبدیل شدن به یک پرستار سالمند، شما باید شخصیت خود را ارزیابی کنید. پرستاران گرمی باید به طور کلی سلامت و شاد باشند. آنها همچنین باید صبور، با درک بالا ، و دلسوز باشند و با میل واقعی به کار با بیماران پیر بپردازند . اگر این حرفه را انتخاب کنید، باید بتوانید از وقایع غم انگیز، مانند مرگ یک بیمار، عبور کنید و خود را بازسازی کنید.

وظایف پرستار سالمند؟

به عنوان یک پرستار سالمند، شما باید تعدادی از وظایف را انجام دهید. به عنوان مثال، شما اغلب مسئول هستید.

  • اندازه گیری و ثبت علائم حیاتی
  • اداره داروها
  • تمرین و ماساژ دادن بیماران
  • تماشای نشانه های سوء استفاده از سالخوردگان
  • حمل و نقل بیماران به بازدیدکنندگان دکتر و سایر انتصابات
  • کمک به بیماران با نیازهای روزانه خود مانند حمام کردن، پانسمان و استفاده از حمام.
 
در تمام این موارد، شما همچنین بایستی سوابق دقیق بیمار را نگه دارید و مراقبتهای خود را با توصیه پزشکان بیمار خود هماهنگ کنید. پرستاران گرایش اغلب نه تنها مسئول سلامت فیزیکی بیماران خود هستند، بلکه همچنین مسئول سلامت روانشان و رفاه عاطفی نیز هست. اغلب بیماران سالخورده به علت دلایل از قبیل عدم موفقیت در سلامتی، عدم استقلال و انزوا از جانب عزیزان، خسته و عصبانی می شوند. به عنوان یک پرستار سالمند، شما باید مراقب این بیماران باشید و سعی کنید شاد و مهربان باشید، حتی در دوران سخت تر. هنگامی که به عنوان یک پرستار سالخورده کار می کنید، معمولا شما را تشویق می کند که با اعضای خانواده  بیمار ارتباط برقرار کنید . ممکن است لازم باشد یک رژیم مراقبت از بیمار یا داروها را توضیح دهید یا به عنوان یک ارتباط بین اعضای خانواده، بیمار و پزشک عمل کنید. به عنوان یک پرستار سالخورده، شما همچنین در موقعیت عالی قرار می گیرید تا به بیماران و عزیزان خود توصیه های مربوط به مسائل مربوط به سلامت و توانایی خاصی بدهید.

پرستاران Geriatric کجا کار می کنند؟

پرستاران گرایش اغلب در مراکز بهداشتی مانند بیمارستان ها و کلینیک ها کار می کنند. آنها همچنین در مراکز مراقبت های مسکونی مانند خانه های پرستاری و جوامع بازنشستگی کار می کنند. بعضی از پرستاران سالخورده نیز در مراقبت های بهداشتی خانه کار می کنند و به خانه های بیمارستانی می روند تا آنها را در آنجا نگهداری کنند.
چگونه می توانم یک پرستار مناسب بیابیم؟
اکثر پرستاران سالمند پرستاری از طریق ثبت نام پرستاران ثبت نام می شوند که شامل گرفتن مدرک پرستاری و صدور گواهینامه معتبر می باشد.
 

یک سالمند چه زمانی به مراقب و پرستار نیاز دارد؟